Самий сучасний спосіб купівлі-продажу промислової деревини – це торгівля через Інтернет. Електронний сервіс публічних державних закупок Прозорро надає широкі можливості і продавцям, і покупцям. Всі учасники електронних торгів мають рівні права та самостійно формують свої пропозиції.

Для зручності учасників аукціонів ProZorro співпрацює з Українською Універсальною Біржею та іншими онлайн ресурсами. Перейти на сайт УББ можна за посиланням sale.uub.com.ua. Тут можна отримати інформацію про нові тендери, проконсультуватися по підготовці документів та участі у торгах.

Призначення та продаж промислової деревини на ProZorro.Sale

Промисловою називають лісосировину низької якості, яка не підходить для використання в якості ділової деревини. Стовбури дерев, на яких є сучки, дефекти та пошкодження, відсортовуються для подальшого використання у промисловості, будівництві, енергетичній галузі. Незважаючи на наявність деяких дефектів (червоточини, ураження грибками, викривлення стовбурів) таку сировину можна використовувати у багатьох сферах. Ціна промислової деревини знижена (порівняно з діловою деревиною). Що позитивно впливає на собівартість фанери деревних плит та іншої продукції.

Лес кругляк, купить Киев, цена 1100 грн., купить в Киеве — Prom.ua  (ID#223866109)

На онлайн ресурсі Прозорро.Продажі промислова деревина продається партіями від 150 кубів, у вигляді необроблених стовбурів та колод з корою та сучками, інших сортаментах. На продаж виставляють лоти (партії сировини чи сортаменту), зважаючи на попит та побажання покупців.

Особливості продажу промислової лісосировини на Прозорро

Перевагою веб-платформи державних закупівель ProZorro є доступність до участі у електронних торгах. Кожен підприємець чи представник комерційної структури може зареєструватися на сайті https://sale.uub.com.ua/news/prodazh-promyslovoqi-derevyny-v-elektronnij-systemi-prozorro-sale та на ресурсі Прозорро. Потім через пошук можна знайти лот, який відповідає затребуваному обсягу та технічним характеристикам. Подача заявок відбувається у електронному вигляді. На деяких аукціонах для участі потрібно внести заставу у розмірі до 5% від оголошеної вартості лоту. Після завершення торгів заставна сума повертається учасникам. Застава дає можливість відсікти фіктивні компанії, які подають заявки для того, щоб створити ілюзію конкуренції (по тій причині, що у багатьох випадках потрібна участь трьох та більше учасників).

Як проходять публічні аукціони на Прозорро:

  1. Оприлюднення нового тендеру з детальним описанням лоту та його характеристик, ціни.
  2. Подача заявок від учасників. Строки та перелік необхідних документів регламентовані правилами системи.
  3. Старт аукціону. Під час електронних торгів, які проходять у три раунди, учасники можуть коригувати свою цінову пропозицію. Учасники бачать ціни, які виставляють інші учасники та можуть орієнтуватися на них.
  4. Оголошення результатів електронних торгів. Після визначення переможця ініціатор торгів укладає договір з ним.

Плюсами торгівлі через онлайн сервіс державних закупівель є гарантія виконання умов контракту та прозорість всіх процедур.