Що стосується виробництва електроенергії, то Україна зацікавлена в розвитку транскордонної електроенергетичної інфраструктури з ЄС і активно домагається синхронізації взаємопов’язаної енергосистеми України з (ENTSO-E).

Потенціал відновлюваних джерел енергії

Україна також володіє великим потенціалом відновлюваних джерел енергії.

Технологічно реалізований потенціал відновлюваних джерел енергії в Україні еквівалентний приблизно 70 млн тонн нафти.

Зобов’язання України за угодою про створення Енергетичного Співтовариства полягає в досягненні цільового показника в 11% енергії з поновлюваних джерел до 2020 року. Детальніше з даною інформацією можна ознайомитись тут: www.ueex.com.ua/rus/exchange-quotations/natural-gas/.

Україна продовжує працювати над поліпшенням стану навколишнього середовища і боротьби зі зміною клімату. Країна стала однією з перших, хто ратифікував Паризьку угоду по клімату.

А в травні 2016 року Україна приєдналася до Міжнародного агентства з відновлюваних джерел енергії (IRENA).

Однією з найважливіших сфер взаємного інтересу, що має велике значення для регіональної енергетичної безпеки, є кібербезпеку.

Енергетичні об’єкти Європи та інші критично важливі об’єкти інфраструктури стикаються з високою загрозою кібератак. Тісна співпраця з Агентством енергетичної безпеки НАТО в ході євроатлантичної інтеграції має життєво важливе значення. Детальніше з даною інформацією можна ознайомитись тут: www.ueex.com.ua.

Україна має потенціал для збільшення власного видобутку і виробництва газу, підвищення енергоефективності та використання відновлюваних джерел енергії. Але він також потребує доступу до СПГ, щоб стати фізичною газовим хабом, газовими інтерконекторів, зменшити вироблення вугілля і забезпечити безпеку атомних електростанцій.

Для досягнення цих цілей країні необхідні значні інвестиції, які дозволять їй рухатися такими ж темпами, як і решті демократичний світ.

Європейські країни були сприйнятливі до американського природного газу з жменькою країн, включаючи Іспанію і Нідерланди, які його імпортують з США на задньому дворі Росії, Польща прийняла свою першу поставку американського СПГ, за винятком зрідженого природного газу, в цьому році, і Литва будує інфраструктуру для цієї мети в даний час.

Експерти відзначають, що американський продукт все ще бореться за те, щоб конкурувати з низькою вартістю російського природного газу. «Американський газ може бути чинником», — говорить Річард Козларич, директор Центру енергетичної науки і політики Університету Джорджа Мейсона і колишній посол США в Азербайджані. — Якщо припустити, що ціна правильна.»