Електронні аукціони в Україні виникли не так давно, але стрімко набули популярності, яка була обумовлена безліччю переваг такого виду торгів.
Головні переваги електронних аукціонів
З числа основних переваг цих аукціонів через електронні торгові майданчики, варто виділити наступне:
- · Однакові умови для всіх учасників торгів, так як вони зашифровані за допомогою кодових номерів і замовник не може знати, хто саме подав свою пропозицію;
- · Абсолютна прозорість і відкритість (вся інформація про аукціон, лоті і кількості учасників знаходиться у відкритому доступі);
- · Відсутність географічних обмежень (взяти участь в торгах можна з будь-якої точки країни, де є інтернет);
- · Можливість швидкого пошуку потрібного аукціону по заданих параметрах за допомогою системи фільтрів;
- · Конфіденційність (всі дані учасників і організаторів торгів надійно захищені і не потраплять до рук третіх осіб);
- · Безпеку (до торгів допускаються тільки ті користувачі, документи яких перевірені і підтверджені);
- · Дані, що стосуються результатів торгів і вибору переможця, також знаходяться у відкритому доступі на сайті електронного майданчика.
Як стати учасником електронних торгів
Для початку необхідно зареєструватися на сайті електронної торгової площадки і створити там особистий кабінет. Для цього знадобиться електронний цифровий підпис, що є методом підтвердження автентичності документів. Документи також повинні бути подані в електронному вигляді. При наявності ЕЦП учасники торгів можуть підписувати будь-які документи. Детальніше про це можна ознайомитися тут sale.ueex.com.ua.
Після реєстрації і надання необхідного пакету документів можна подати заявку на цікавить аукціон. Далі доведеться конкурувати з іншими його учасниками за право придбання лота. Як і в звичайному аукціоні, в ході електронних торгів переможцем буде визнаний той, хто запропонує найвигіднішу ціну. Торги можуть вестися не тільки щодо конкретних об’єктів, але також і по роботах або послугах.
Після того, як переможець аукціону буде призначений, всім його учасникам буде розіслано відповідне повідомлення. Також повідомлення отримає і сам переможець. У ньому буде вказана докладна інформація про лот, дату проведення аукціону та його завершенні, а також про терміни покупки даного лота.
Стати учасником електронних торгів може той, хто відповідає вимогам організатора аукціону. При цьому замовник може висувати дві виду вимог до учасників аукціону: основні та додаткові. За допомогою основних вимог організатор торгів може упевнитися в тому, що учасник є платоспроможним і надійним. Якщо ж предметом торгів є специфічний об’єкт, то до учасників аукціону можуть пред’являтися і додаткові вимоги.
Торгові майданчики
Електронні торги проводяться на спеціальних інтернет ресурсах — ЕТМ.
Важливо, щоб електронний майданчик був акредитований в системі Прозорро-Продажі, адже тільки так він буде функціонувати на законних підставах. Тут https: //sale.ueex.com.ua/news/aukcion-z-prodazhu-neobroblenoqi-derevyny-u-chernigovi-na-tb-ueb можна дізнатися більше інформації про те, як за допомогою електронних торгів орендувати нерухомість, земельні ділянки , автомобілі, купити металобрухт, деревину і так далі. Також тут знаходиться інформація про комерційні торгах, реєстрах малої приватизації та об’єктів спиртової промисловості. Вся інформація знаходиться у відкритому доступі для всіх бажаючих.