Історія криптовалют переплітається із дослідженнями з розробки цифрових грошей. Криптовалюти вирішують дві найбільші проблеми цифрових грошей: конфіденційність користувачів та подвійні витрати. Перша проблема гарантує, що особа користувача не буде скомпрометована у системі, де грошові операції прозорі. Друга проблема не дозволяє користувачам цифрових грошей робити копії однієї монети та витрачати її у двох різних місцях одночасно. Активісти, які провели більшу частину ранніх робіт та досліджень криптовалют, розробили їх для створення анонімної системи, непідконтрольної уряду, та ініціювання соціальних та політичних змін.

Зараз ви вже можете вільно торгувати криптовалютами на https://www.bybit.com/kk-KZ/, але все з чогось починалося.

Як зароджувалися криптовалюти

Дослідник Девід Чаум входить до піонерів криптовалют. Він розробив ідею eCash у 1983 році. Згодом, разом із колегами-дослідниками з Каліфорнійського університету в Берклі, він вигадав вирішення проблеми подвійного витрачання грошей. Він використав концепцію «сліпого підпису» з криптографії для створення цифрового підпису без розголошення фактичних даних про монету. У 1989 році Чаум розвинув ідею eCash у комерційне підприємство під назвою DigiCash, яке містило дві криптовалюти – eCash та Cyberbucks. Однак DigiCash не вдалося закріпитись в основних банках та установах фінансових послуг, і незабаром компанія була закрита.

Подальші дослідження розширили сферу застосування та можливості криптовалют. У 1992 році Синтія Дворк та Моні Наор запропонували ідею системи, що складається з вирішення головоломок для отримання доступу до системи електронної пошти, щоб вирішити проблему поштового спаму. Британський криптограф Адам Бек удосконалив цю концепцію і написав статтю, в якій запропонував використати цю ідею для «видобування» b-грошей. Ідея b-грошей була частиною пропозиції Вея Дая, комп’ютерного вченого Університету Вашингтона.

Блокчейн, публічна бухгалтерська книга, в якій записуються транзакції, що відбуваються між сторонами, була запропонована в 1991 Стюартом Хабером і Скоттом Сторнеттою, вченими з Bellcore — дослідницької компанії в галузі телекомунікацій. Сторнетта пояснив в інтерв’ю 2019 року, що вони хотіли створити систему, яка не потребує довіри, в якій централізовані треті сторони не зобов’язані були б підтверджувати транзакції. Але третя сторона мала б «змовитися» у транзакції, щоб не стати централізованим органом прийняття рішень. Число таких третіх сторін збільшується для наборів рішень, що включають дедалі більше транзакцій. Біткоін був створений Сатоші Накамото в 2009 році, відразу після кризи 2008-го.

Торгувати криптовалютами зараз кожен може вільно, використовуючи біржі на кшталт цієї https://www.bybit.com/uk-UA/. Тут у вас буде доступ до основних інструментів та категорій, котрі будуть потрібні як трейдерам, так і інвесторам.